Zdravlje je najbitnije

Objavljeno: 04.07.2017 u 12:47
Zdravlje je najbitnije
U Udruzi „SRCE“ u sklopu programa Poludnevni boravak i Klub Srce, mnoge radionice su posvećene zdravlju i našem zdravstvenom stanju te fizičkoj aktivnosti.

Svi mi znamo da je veliki problem današnjice pretilost i višak kilograma pa se zbog toga u Poludnevnom boravku i Klubu Srce vodi računa o zdravoj prehrani.

U svrhu novih saznanja o zdravlju te kako ga čuvati u srijedu 28. 6.2017.,  u Udruzi SRCE je održano predavanje doktorice opće prakse Mirjane Hranjec Banovec koja je naša dugogodišnja suradnica i prijateljica.

Velik dio predavanja doktorice Hranjec Banovec bio je posvećen piramidi pravilne prehrane po kojoj bi prema riječima doktorice u organizam trebalo  unositi svega pomalo, ali je naglasila kako bi u prehrani uvijek trebalo dati prednost voću i povrću, a kako nam najmanje koriste šećer,sol, ugljikohidrati te mast.

Osim pravilne prehrane za pravilan rad našeg srca, tlak, krvne žile te lakše kretanje od iznimne je važnosti i fizička aktivnost te tijelovježba.

Nakon predavanja razvila se zanimljiva diskusija na temu zdravlja, a takvih razgovora biti će još jer se planiraju još neka predavanja doktorice Mirjane Hranjec Banovec u Udruzi SRCE.

Pripremio: Tomislav Nedelić, član Udruge „SRCE“