Zumba u Klubu Srce

Objavljeno: 19.11.2014 u 11:50
Zumba u Klubu Srce
„Zamisli život u ritmu muzike za ples ....“

Mnoga istraživanja pokazuju  da  druženje  s  prijateljima pozitivno utječe na samopoštovanje,  a fizička aktivnost  smanjuje stres  i  spušta tenzije.  Ples  je odličan spoj ovih važnih čimbenika  i daje opći osjećaj dobrog raspoloženja i širenja pozitivnosti.

Jučer, 18. studenog,  u Klubu Srce ugostili smo zumba  instruktoricu  Plesne škole Varaždin, Petrunjelu Gregorić.

Ova posebna djevojka koja iza sebe ima mnogo uspjeha na raznim natjecanjima, zajedno je s  Nikolinom  Smrečki  i  našom   Renatom  Smrečki  Martinez  prezentirala nam je zanimljive standardne i latinoameričke plesove.

Kao što već svi  znaju,  mi "Srcaši"  uvijek smo raspoloženi  za  glazbu,  ples i druženje  pa niti ne čudi kako se boravak  u  tren oka pretvorio u plesni podij na kojem smo svi  slijedeći upute  naše gošće "Pepi"   pokušali  uhvatiti korake engleskog valcera.

Neki su se odvažili pa su probali  savladati brze korake poznatog latinoameričkog plesa Cha-cha-cha, no vrhunac ovog druženja bio je kada su  "Pepi", Nikolina i naša Renata demonstrirale zumbu  i  izvele  nam tri  koreografije od kojih je jedna bila i na pjesmu  grupe Mejaša - "Zorica". Za one koji ne znaju, pjesma "Zorica" članovima Kluba Srce od posebnog je značenja  jer  su  ovoga ljeta zajedno s Mejašima osjećajući se kao prave zvijezde pjesmu izveli na Svetoivanjskim danima.

Zahvaljujemo Petrunjeli što je dio svoje ljubavi prema plesu podijelila s nama i što nas je zajedno s  Nikolinom i Renatom povela u svijet glazbe i plesa.  Nadamo se  da ćemo ovakvo druženje uskoro ponoviti  jer: "Uz ples i glazbu sve je lako, a brige nestaju samo tako."