Europski projekt "Osobni asistent" - faza I

UDRUGA DJECE S TEŠKOĆAMA URAZVOJU, OSOBA S INVALIDITETOM I NJIHOVIH OBITELJI
Petra Preradovića 3, Sveti Ivan Zelina

Osobni asistent

Projekt doprinosi proširenju usluge osobne asistencije. Širenjem usluge osobne asistencije u ovaj projekt biti će uključeno 9 osoba s invaliditetom (7 osoba s intelektualnim teškoćama i 2 osobe s tjelesnim invaliditetom) koji će koristiti uslugu asistencije ukupno 23 mjeseca koja će uvelike doprinijeti njihovom ostvarenju i podršci kako osobama s invaliditetom, tako i njihovim skrbnicima.  Za vrijeme trajanja projekta biti će održana edukacija osobnih asistenata i edukacija korisnika usluge osobne asistencije. Također, tijekom provedbe osigurati će se evaluacija projekta ocijenjena os strane korisnika usluge. Ovaj projekt u skladu je s Konvencijom o pravima osoba s invaliditetom UN te Strategijom 2020 i Nacionalnom strategijom izjednačavanja mogućnosti za osobe s invaliditetom 2007-2015.

Posredničko tijelo razine 1

MINISTARSTVO ZA DEMOGRAFIJU, OBITELJ, MLADE I SOCIJALNU POLITIKU
Trg Nevenke Topalušić 1, 10000 Zagreb

Posredničko tijelo razine 2

HRVATSKI ZAVOD ZA ZAPOŠLJAVANJE
URED ZA FINANCIRANJE I UGOVARANJE PROJEKATA EUROPSKE UNIJE
Petračićeva 4/3, 10000 Zagreb

Opći cilj projekta

Jačanje socijalnog uključivanja osoba s invaliditetom kroz daljnji razvoj i povećanje kvalitete usluge osobe asistencije te uvođenje nove korisničke skupine - osobe s intelektualnim teškoćama

Specifični cilj projekta

Povećati uključenosti i unaprijediti kvalitetu života osoba s najtežom vrstom i stupnja invaliditeta i osoba s intelektualnim teškoćama kroz pružanje usluge asistencije

Ukupna vrijednost projekta: 1.701.285,15 kuna
Razdoblje provedbe: 28.3.2017. – 28.3.2019.

Đurđa Penava, predsjednica Udruge
koordinator@udruga-srce-zelina.hr; 098 507 807