Održana radionica Volonterstvo i volontiranje

Objavljeno: 04.09.2015 u 09:47
Održana radionica Volonterstvo i volontiranje
Započele su edukacije za volontere u sklopu projekta "Volontirajmo zajedno" financiranog od Ministarstva socijalne politike i mladih.

U Udruzi Srce je 1. rujna 2015. godine od 9 do 17 sati u sklopu projekta Volontirajmo zajedno održana je jednodnevna edukacija za volontere pod nazivom Volonterstvo i volontiranje. Na edukaciji su sudjelovali volonteri iz naše lokalne zajednice.

Cilj edukacije je bio upoznati volontere o svim osnovnim pojmovima vezanim za volontiranje, temeljnim načelima volontiranja, vrijednostima volontiranja, te njihovim pravima i obvezama kroz analizu Zakona o volonterstvu. Volonteri su također upoznati i s uvjetima sklapanje ugovora o volontiranju, Etičkim kodeksom volontiranja kao i obvezama organizatora volontiranja prema njima.

Dio edukacije je bio radionički tijekom kojeg su volonteri podijeljeni u manje grupe i zajednički su razradili teme o načinima promicanja volonterstva u lokalnoj zajednici, bitnim karakteristikama svakog volontera i razlozima zašto ljudi ne volontiraju, što su na kraju i prezentirali ostalim grupama.

Voditelj edukacije bio je g. Darko Kobetić, prof. rehabilitator iz Centra Znanja PROFECTUS.