Održana radionica za organizatore volontiranja

Objavljeno: 07.09.2015 u 10:02
Održana radionica za organizatore volontiranja
Nastavak radionica projekta "Volontirajmo zajedno".

U Udruzi Srce je 2. rujna 2015. godine od 9 do 17 sati u sklopu projekta Volontirajmo zajedno održana je jednodnevna edukacija za organizatore volontiranja pod nazivom Menadžment volontiranja. Na edukaciji su sudjelovali predstavnici partnera (Centar za socijalnu skrb Grada Svetog Ivana Zeline, Grad Sveti Ivan Zelina, Općina Bedenica, OŠ Bedenica, OŠ Ksavera Šandora Đalskog, SŠ Dragutina Stražimira) i suradnika (Gradska knjižnica Zelina, Gradsko društvo Crvenog križa, Dom za psihički oboljele osobe Skupnjak i Udruženje umirovljenika Grada Svetog Ivana Zeline) na projektu koji je financiran od strane Ministarstva politike i mladih.

Cilj edukacije bio je osvijestiti  organizatore volontiranja o Menadžmentu volontiranja kao važnom procesu planiranja i uključivanja volontera u njihove organizacije. Edukacije je bila usmjerena i na poboljšanje sposobnosti, vještina i znanja sudionika u razvijanju vlastitih volonterskih programa, pozivanje, uključivanje, obrazovanje i motiviranje volontera. Kroz analizu Zakona o volonterstvu sudionici su upoznati o svojim obvezama prema volonterima.

U radioničkom dijelu edukacije sudionici su u grupama napisali koje volonterske aktivnosti imaju u svojim organizacijama i uz iste naveli obveze i poslove volontera, a nakon toga su napisali proceduru selekcije i uključivanja volontera.

Voditelj edukacije bio je g. Darko Kobetić, prof. rehabilitator iz Centra Znanja PROFECTUS.