Udruga Srce na F=M-u

Objavljeno: 12.05.2015 u 14:49
Udruga Srce na F=M-u
U utorak, 26. svibnja u 16:30h članovi Udruge Srce nastupaju na Festivalu jednakih mogućnosti u Zagrebu.

Festival jednakih mogućnosti (F=M) je tradicionalna međunarodna manifestacija urbane kulture čiji program izvode osobe s invaliditetom, zajedno s drugim glazbeno-scenskim i likovnim umjetnicima. U organizaciji Društva tjelesnih invalida grada Zagreba održava se po 14. put na Glavnom zagrebačkom trgu i ove godine u  26.-28. svibnja 2015. (utorak, srijedu i četvrtak)  s dnevnim rasporedom programa od 10 do 22 sata.

Svojom originalnom formom i programskom koncepcijom, Festival obogaćuje kulturnu i turističku ponudu u gradu Zagrebu, te pozitivno utječe na razvoj društvene svijesti o invaliditetu, kojeg mnogi nepravedno izjednačavaju s nesposobnošću. Predstavlja osobe s invaliditetom koje nastupaju u glazbeno-scenskom i likovnom programu te u edukacijsko-rekreacijskim i športskim igrama.

Svrha festivala je javno pokazati stvaralačke mogućnosti izvođača programa šireći poruku da i osobe s invaliditetom trebaju uživati ista prava i obveze poput drugih građana. Na trodnevnom uličnom festivalu nastupa više od 900 izvođača iz zemlje i inozemstva od kojih oko 600 osoba s invaliditetom.

Članovi Udruge Srce nastupit će sedmi put na ovom Festivalu i to u utorak, 26. svibnja u 16:30. Pridružite nam se na Trgu bana J. Jelačića.