Sudjelovanje na konferenciji Poziv na buđenje: Uloga koordinatora volontera

Objavljeno: 21.03.2016 u 19:59
Sudjelovanje na konferenciji Poziv na buđenje: Uloga koordinatora volontera
U subotu, 19.03.2016. godine, Marija Dugac, stručna suradnica Udruge Srce sudjelovala je na konferenciji Poziv na buđenje: Uloga koordinatora volontera.

Ova konferencija sastavni je dio istoimenog projekta kojeg  Udruga za razvoj civilnog društva SMART, u partnerstvu s organizacijama Pro Vobis iz Rumunjske, Nacionalnim volonterskim centrom OKA (Mađarska), Platformom volonterskih centara i organizacija (Slovačka) i Nacionalnim volonterskim centrom Brīvprātīgais.lv (Latvija), provodi od studenog 2014. godine.

Projekt je financiran sredstvima Europske unije kroz program Erasmus +, Ključna aktivnost 2 (suradnja za inovacije i razmjenu najboljih praksi, strateška partnerstva u području mladih) u iznosu od 145.014,00 €.

Program konferencije se sastojao od 4 dijela:
• Predstavljanje projekta i rezultata istraživanja
• Predstavljanje alata izrađenih tijekom provedbe projekta
• Caffe bar – Kvaliteta u radu s volonterima
• Radionica za koordinatore volontera / Radionica za predstavnike LVC-a.

Cilj ove konferencije bio je predstavljanje rezultata projekta, alata izrađenih tijekom provedbe projekta, standarda kvalitete za menadžment volontera, te provođenje radionica za koordinatore volontera i predstavnike lokalnih volonterskih centara.