Udrugu Srce posjetili volonteri iz Francuske

Objavljeno: 18.02.2016 u 22:30
Udrugu Srce posjetili volonteri iz Francuske
U srijedu, 17. veljače 2016. godine, Udrugu SRCE i njene članove posjetili su volonteri iz Francuske. Oni su studenti ESDES poslovne škole i menadžmenta na Katoličkom bogoslovnom fakultetu Lyonu u Francuskoj. Unutar njihovog fakulteta djeluje nekoliko studentskih udruga od kojih je jedna humanitarnog karaktera „Equinox“ i čiji su članovi. Cilj njihovog djelovanja je pružanje podrške raznim marginaliziranim skupinama i pojedincima te socijalno ugroženima. U proteklim godinama članovi njihove udruge posjetili su nekoliko udruga na području Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore. Ove godine su se odlučili posjetiti tri udruge u Hrvatskoj, a među njima se našla i Udruga SRCE.

Volontere smo s oduševljenjem primili u našu kuću podrške Srčeko, gdje smo ih najprije upoznali s ciljevima djelovanja Udruge, njezinim glavnim aktivnostima i projektima. Volonteri su imali priliku direktno sudjelovati i pratiti rad logopedice, a nakon toga su sudjelovali u integrativnim radionicama za djecu školskog uzrasta. Tijekom boravka kod nas, upoznali su se i s nekoliko naših volontera koji sudjeluju u aktivnostima posjeta staračkim obiteljima te s volonterima koji svakodnevno volontiraju u Klubu Srce.
Druženje se nastavilo s korisnicima programskih aktivnosti Klub Srce. Naši Klubaši su za ovu priliku naučili i predstavljanje na engleskom jeziku, a za volontere su pripremili radionicu pantomime. Svi sudionici su se pokretima trudili objasniti zadano zanimanje na kartici, a nakon što je riječ bila pogođena, volonteri su je prevodili na francuski jezik. Zajedničku radionicu smo završili pjesmom i plesom, a cjelokupno druženje zajedničkim ručkom u Klubu Srce.
Nakon druženja u Udruzi SRCE, s volonterima smo prošetali našim gradom upoznajući ih s njegovim glavnim povijesnim i kulturnim znamenitostima. Kapelan Mijo Posavec volonterima je pokazao župnu crkvu Sv. Ivana Krstitelja, a potom ih je župnik Vlado Bogdan ugostio u župnom dvoru.
Volonteri su bili oduševljeni gostoprimstvom i delicijama u našem gradu, a mi smo ponosni i sretni što je upravo Udruga SRCE bila jedna od tri u Hrvatskoj koja je imala priliku ugostiti volontere iz Francuske te im predstaviti aktivnosti kojima se bavi. Udruzi SRCE ovo je bilo prvo iskustvo u susretnu s inozemnim volonterima, a nadamo se skorašnjim novim. Ovaj susret zasigurno je urodio jednim novim i iskrenim prijateljstvom.