Volontiranje na daljinu u Udruzi "Srce"

Objavljeno: 07.04.2020 u 11:55
Volontiranje na daljinu u Udruzi "Srce"

Dragi naši volonteri i svi koji ćete to postati,

volontiranje u vrijeme Korone i pred nas stavlja brojne izazove. Pitamo se: „Kako provesti volontersku akciju u vrijeme Korone kada se preporučuje izbjegavati socijalne kontakte?“ Stoga, vrlo je važno pridržavati se preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Stožera civilne zaštite RH kako bismo očuvali svoje zdravlje i zdravlje svojih bližnjih. U skladu s time, odlučili smo u suradnji sa Srednjom školom Dragutina Stražimira Sveti Ivan Zelina pokrenuti volontersku akciju na daljinu u koju će se moći uključiti učenici srednje škole.

S obzirom na okolnosti, provođenje aktivnosti trogodišnjeg programa „Klub Srce“ odvija se otežano, stoga bismo bili iznimno zahvalni na volonterskom angažmanu učenika kojim bi se obogatio dnevni sadržaj članova Kluba. Program „Klub Srce“ sastoji se od nekoliko setova aktivnosti, a učenici bi se mogli uključiti snimanjem video materijala na jednu od preporučenih tema.

PREPORUČENE TEME

- razvoj aktivnosti svakodnevnog života – priprema jednostavnih jela, poput palačinki
- razvoj vještina iz područja očuvanja zdravlja – video upute za pravilno održavanje higijene prema preporukama civilnog stožera
- glazbena radionica
- dramska radionica
- radionica o recikliranju
- kreativna stvaraonica – video upute za izradu jednostavnih ukrasa i dr. predmet
- sportske radionice – izraditi video uradak za jednostavne vježbe i vježbe istezanja

POSTUPAK PRIJAVE

1. ispunjavanje obrazaca privole i roditeljske suglasnosti
  2. odabir teme od strane volontera
  3.  javljanje voditeljici LVC-a Kristini Marečić na mail: volonterskicentarzelina@gmail.com
  4. dobivanje uputa od voditeljice
  5. izrada videa
  6.  slanje videa na LVC
  7.  LVC objavljuje video na Youtube kanalu
  8. voditeljica Programa daje upute članovima kako pogledati video
  9. objava od strane LVC-a o volonterskoj aktivnosti

Za sve dodatne informacije slobodno nam se obratite na e-mail: volonterskicentarzelina@gmail.com

Pogledajte video koji smo snimili kako bismo vam približili proces nastanka videozapisa.

Akcija je održana u okviru projekta "Volontirajmo zajedno" financiranog sredstvima Ministarstva rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike.