Početna konferencija "Zajedno jači"

www.vlada.hr

zaklada.civilnodrustvo.hr

Europska unija - Ulaganje u budućnost

www.strukturnifondovi.hr

www.ljudskipotencijali.hr

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda i Ured za udruge Vlade RH

U četvrtak 19.2.2015. godine pred punom gradskom vijećnicom Grada Svetog Ivana Zeline Udruga Srce s ponosom je predstavila novi EU projekt na koji je uspješno aplicirala prema fondovima EU „Zajedno jači“. Predstavljanju EU projekata prisustvovali su župan mr.sc. Stjepan Kožić ispred Zagrebačke županije, pročelnica Grada Svetog Ivana Zeline gđa Branka Hođa te predstavnici svih partnera i suradnika na projektu. Projekt je okupio partnere iz čak četiri  županije, a oni su: SVETA ANA udruga za pomoć djeci s teškoćama u razvoju i invalidnim osobama, Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Đurđevac, Udruga za pomoć osobama s mentalnom retardacijom Križevci i Udruga Sunce Novi Marof - za djecu s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom. Aktivnostima ovog projekta želi se doprinijeti razvoju i jačanju kapaciteta organizacija civilnog društva te jačanju suradnje s institucijama i lokalnom zajednicom. Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda i Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske, a ukupna vrijednost projekta je 650.980,80 kn u trajanju od prosinca 2014. do prosinca 2015. godine.

Projekt se bavi rješavanjem problema nejednake regionalne razvijenosti pružatelja izvaninstitucionalnih socijalnih usluga (organizacija civilnog društva), unapređenjem suradnje javnog i nevladinog sektora, jačanjem kapaciteta organizacija civilnog društva za pružanje socijalnih usluga te jačanjem kapaciteta organizacija civilnog društva kao pružatelja socijalnih usluga s ciljem povećanja kvalitete i dostupnosti istih za pripadnike skupina u riziku od socijalne isključenosti. Ulaganjem EU sredstava kroz projekt „Zajedno jači“ educirat će se zaposlenike, roditelje i voditelje organizacija civilnog društva s ciljem poboljšanja unapređenja kvalitete vođenja organizacija civilnog društva. Podizat će se razina svijesti članova lokalne zajednice o mogućnostima i ulozi organizacija civilnog društva u njihovoj zajednici, educirat će se organizatore volontiranja i volontere o mogućnostima volontiranja u zajednici čime će se povećati aktivnost građana u životu zajednice.

Sadržaj ovog teksta isključiva je odgovornost Udruge Srce.