Radionica korisnika usluge osobne asistencije "Podrška u funkciji osnaživanja"

Edukacija je financirana sredstvima iz Europskog socijalnog fonda u sklopu projekta "Osobni asistent".

25. svibnja 2022. godine održana je radionica za korisnike usluge osobne asistencije pod nazivom "Podrška u funkciji osnaživanja"

Izvoditelj radionice bio je ravnatelj Centra znanja PROFECTUS, g. Darko Kobetić, prof.reh.

Radionica je održana u Udruzi Srce.

Osnovni cilj radionica u sklopu projekta je jačanje kapaciteta svih ključnih dionika koji sudjeluju u planiranju i poboljšanju kvalitete usluge osobne asistencije te osnaživanje roditelja i osoba s invaliditetom za nošenje sa svakodnevnim izazovima.

Naglasak radionice bio je usmjeren na utvrđivanje u kojoj mjeri podrška predstavlja faktor ovisnosti te u kojim područjima života utječe na korisnike tako da ih sputava, a gdje osjete najveće prednosti podrške. Također, utvrđena je i razlika između podrške i pomoći, odnosno na koji način treba mijenjati oblike i intenzitet podrške kako ona ne bi prerasla u kontinuiranu pomoć. Zajedničkim zaključcima sudionici radionice su osnaženi u korištenju podrške kao faktora dobrobiti u životu te su prihvatili područje u kojem su ovisni o tuđoj podršci i pomoći.

Radionica je financirana sredstvima iz Europskog socijalnog fonda u sklopu projekta "Osobni asistent".