Radionica za roditelje korisnika usluge osobne asistencije "Osobna odgovornost za invaliditet"

Edukacija je financirana sredstvima iz Europskog socijalnog fonda u sklopu projekta "Osobni asistent".

3. veljače 2022. godine održana je radionica za roditelje korisnika usluge osobne asistencije pod nazivom "Osobna odgovornost za invaliditet".

Izvoditelj radionice bio je ravnatelj Centra znanja PROFECTUS, g. Darko Kobetić, prof.reh.

Radionica je održana u Udruzi Srce.

Osnovni cilj radionica u sklopu projekta je jačanje kapaciteta svih ključnih dionika koji sudjeluju u planiranju i poboljšanju kvalitete usluge osobne asistencije te osnaživanje roditelja i osoba s invaliditetom za nošenje sa svakodnevnim izazovima.

Cilj radionice, osnaživanje roditelja u njihovom roditeljstvu djeci s teškoćama, u potpunosti je ostvaren kroz iskustveni individualni rad na temu osobne odgovornosti za invaliditet. Iskustvenim radom roditelji su osvještavali osjećaj odgovornosti za vlastiti život te su radili na osjećaju žaljenja za propuštenim u životu. Kreativnom radionicom su prikazali vlastite propuste i razvijali strategije za buduće postupke kako bi spriječili osjećaj propuštanja u životu.

Radionica je financirana sredstvima iz Europskog socijalnog fonda u sklopu projekta "Osobni asistent".