Radionica korisnika usluge osobne asistencije "Uloga invaliditeta u osobnom razvoju"

Edukacija je financirana sredstvima iz Europskog socijalnog fonda u sklopu projekta "Osobni asistent".

8. studenog 2021. godine održana je radionica za korisnike usluge osobne asistencije pod nazivom "Uloga invaliditeta u osobnom razvoju"

Izvoditelj radionice bio je ravnatelj Centra znanja PROFECTUS, g. Darko Kobetić, prof.reh.

Radionica je održana u Udruzi Srce.

Osnovni cilj radionica u sklopu projekta je jačanje kapaciteta svih ključnih dionika koji sudjeluju u planiranju i poboljšanju kvalitete usluge osobne asistencije te osnaživanje roditelja i osoba s invaliditetom za nošenje sa svakodnevnim izazovima.

Individualnim radom sudionici su definirali područja života na koja invaliditet ima najveći utjecaj te ona područja na koja invaliditet utječe u najmanjoj mjeri. Daljnjim promišljanjem i iskustvenim radom odredili su koje periode ili trenutke u svojem životu doživljavaju posebno pozitivnim iskustvom, a koja područja neugodnim. Sudionici radionice su osvijestili značaj prihvaćanja životnih situacija onda kada ih se ne može mijenjati i kada se nikako drugačije na njih ne može utjecati.

Radionica je financirana sredstvima iz Europskog socijalnog fonda u sklopu projekta "Osobni asistent".