I_TEM

Udruga Srce ponovno sudjeluje u u provedbi Međunarodnog projekta Integrated digital Trajning in Emergency

Projekt I_TEM  provodi se u sklopu ERASMUS +Programa. Nositelj projekta je organizacija Samaritan International u partnerstvu s  8 organizacija:

• ARBEITER-SAMARITER-BUND ÖSTERREICHS (Austrija)
  • ARBEITER-SAMARITER-BUND DEUTSCHLAND EV (Njemačka)
  • ASSOCIAZIONE PROVINCIALE DI SOCCORSO CROCE BIANCA-ONLUS (Italija)
  • ASSOCIAZIONE NAZIONALE PUBBLICHE ASSISTENZE (Italija)
  • LIETUVOS SAMARIECIU BENDRIJA (Litva)
  • ZDRUZENIE INSTITUT ZA RAZVOJ NA ZAEDNICATA (Sjeverna Makedonija)
  • ASOCIÁCIA SAMARITÁNOV SLOVENSKEJ REPUBLIKY (Slovačka)
  • SRCE - UDRUGA DJECE S TEŠKOĆAMA U RAZVOJU, OSOBA S INVALIDITETOM I NJIHOVIH OBITELJI (Hrvatska)

Projekt se provodi u trajanju od 24 mjeseca, a počevši od  31.12.2020.

U sklopu projekta održat će se  mnogi  seminari i edukacije na kojima  će tema bila postupanje u kriznim situacijama s ranjivim skupinama, a održavat će se u Tetovu, Republici Sjevernoj Makedoniji, Beču u Austriji, Njemačkoj.

Djelatnice Udruge Srce Marina Sakmardi i Amalija Jalžabetić će ostalim sudionicima  istaknuti važnosti socijalne inkluzije, upozoriti na moguće situacije u kojima se javlja diskriminacija OSI, upoznati s mogućnostima prilagodbe okoline i komunikacijskih sredstava za OSI, univerzalni dizajn, razdvojene upute za starije osobe i OSI, socijalni model i model ljudskih prava u pristupanju s OSI i važnost samozastupanja OSI.

Ciljevi projekta

• Uvesti metode digitalnog učenja u obuku civilne zaštite
  • napraviti optimalni model podučavanja kombiniranjem digitalnog podučavanja i praktičnog iskustva
  • ažurirati SAMETS smjernice za postupanje s ranjivim skupinama u kriznim situacijama