Srce i Sisak zajedno

Osiguravanje podrške u nastavku pružanja aktivnosti za osobe s invaliditetom Udruzi osoba s invaliditetom distrofije, cerebralne i dječje paralize i osoba s ostalim tjelesnim invaliditetom grada Siska nakon potresa.

U velikom potresu koji je 29.12.2020. godine, pogodio Sisak, nije bilo poginulih, no stradale su starije građevine u samom gradskom središtu, te invertar koji se u njima nalazi. Tako je nastradao i prostor u kojem Udruga osoba s invaliditetom distrofije, cerebralne i dječje paralize i osoba s ostalim tjelesnim invaliditetom grada Siska provodi aktivnosti za osobe s invaliditetom. Zbog nastale štete u cijelom gradu, znatno su smanjene mogućnosti financiranja usluga koje ove udruga provodi. Isto tako, podrška organizacijama koje pružaju usluge djeci s teškoćama, imaju znatno više mogućnosti financiranja, čak i ovim slučajevima elementarnih nepogoda. Zadržavanje postojećih usluga, kao što je usluga fizioterapeuta za osobe s invaliditetom od iznimnog je značaja za znjihovo zdravlje kao kvalitetu njihovog života. Također, pored usluge fizioterapeuta, od iznimnog je značaja i nastavak društvenih aktivnosti u zajedničkim prostorijama, no kako bi to bilo ostvarivo, u sklopu projekta osigurana je nabava opreme koja je nastradala u potresu.

Ovaj projekt osigurava podršku spomenutoj udruzi u nabavci i opremanju zajedničkih prostorija za pružanje usluga, kao i financiranje nastavka provođenja usluga fizioterapeuta za osobe s invaliditetom. Kroz projekt će se realizirati i volonterska akcija u sklopu koje će se s osobama s invaliditetom provesti jedna fokus grupa te će se dobiti detaljniji uvid u njihve trenutne potrebe kako bi se i dalje organizirale volonterske građanske akcije uz podršku Lokalnog volonterskog centra Zelina.

Projekt je financiran sredstvima Arbeiter-Samariter-Bund Deutschland. Za više informacija posjetite web stranicu: https://www.asb.de/

Cilj projekta:

Doprinijeti kvaliteti života osoba s invaliditetom na području grada Siska, nakon prirodne katastrofe

Ciljana skupina ovog projekta je 20 osoba s invaliditetom, korisnika usluga Udruge osoba s invaliditetom distrofije, cerebralne i dječje paralize i osoba s ostalim tjelesnim invaliditetom grada Siska

Trajanje projekta: 1.4.2021. - 31.12.2021.

Vrijednost projekta: 5.421,996 eura

Projektne mjere i aktivnosti:

• Aktivnost 1: Osiguranje materijalnih resursa za nastavak pružanja usluga fizioterapeuta u trajanju 6 mjeseci
  • Aktivnost 2: Nabava opreme
  • Aktivnost 3: Dostava opreme
  • Aktivnost 4: Održavanje fokus grupe s osobama s invaliditetom
  • Aktivnost 5: Organiziranje građanske volonterske akcije na temelju dobivenih informacija od osoba s invaliditetom
  • Aktivnost 6: Prijenos stečenog znanja i prezentacija iskustva drugim organizacijama na nacionalnoj i međunarodnoj razini

Rezultati projekta:

• Rezultat :Osiguran nastavak pružanja usluge fizioterapeuta za 20 osoba s invaliditetom (lipanj – prosinac)
  • Rezultat: Provedena 1 fokus grupa s ciljem dobivanja informacija od samih osoba s invaliditetom o njihovim potrebama
  • Rezultat: Nabavljena oprema neophodna za provedbu aktivnosti Udruge