Osnaživanje za svijet rada

Tržište rada postalo je sve zahtjevnije, a suočeno je s jednim od problema suvremenog društva - visokom nezaposlenošću.

Zbog neprilagođenog obrazovnog sustava mnogi mladi ljudi nakon obrazovanja nisu spremni za otvoreno tržište rada, što posebno pogađa mlade osobe s invaliditetom.

Kako bi se doprinijelo mogućnostima zapošljavanja osoba s invaliditetom potrebno je nakon obrazovanja i dalje nastaviti razvijati znanja, vještine i sposobnosti, jačati njihovo samopouzdanje, osvijestiti  poslodavce o njihovim kvalitetama i sposobnostima.

Također, intenzivno je potrebno unapređivati informiranost osoba s invaliditetom o njihovim pravima i osigurati im primjerenu podršku.

Kako bi osobama s invaliditetom i poslodavcima osigurali dostupnost svih relevantnih informacija, kroz projekt „Aktiviraj se, razvijaj se“ izrađena je platforma Zaradi.hr kojoj možete pristupiti na sljedećem linku: https://www.zaradi.hr/.