Održana radionica "Radna etika i upravljanje vremenom" u sklopu projekta "Aktiviraj se, razvijaj se"

U sklopu Udruge Srce "Aktiviraj se, razvijaj se" proveden je ciklus radionica "Radna etika i upravljanjem vremenom". Projekt je financiran iz Europskog socijalnog fonda.

U razdoblju od 24.2.-26.2.2021. te 3.3.-5.3.2021. godine provedena je radionica "radna etika i upravljanje vremenom" u Gradskoj vijećnici Zelina. Izvoditelj radionica bila je Branka Peurača, Meliora d.o.o.

Radionica je obuhvaćala nekoliko tema:

• Dopune životopisa, podsjećanje na pripreme za razgovor za posao, digitalni alati za planiranje vremena i zadataka, uvod u rješavanje sukoba;
  • Elementi u sukobu: emocije, pozicije, interesi, potrebe; komunikacijske vještine u sukobu
  • Vježbe komunikacijskih vještina u sukobu: ja-poruke
  • Vježbe aktivnog slušanja i postavljanja otvorenih pitanja
  • Vježbe postavljanja otvorenih pitanja; pričanje o sukobu
  • Vježbe biranja strategije u sukobu: odgovor na stresne situacije, asertivnost, empatija

Cilj radionice je povećati zapošljivost osoba s invaliditetom kroz jačanje njihovih kompetencija za predstavljanje poslodavcima, povećanje samopouzdanja i poticanje proaktivnog pristupa traženju posla.