Provedba podrške članovima obitelji osoba s invaliditetom – 7 susret

U sklopu projekta „neoviSAN“ kroz 10 zajedničkih susreta provodi se kontinuirana podrška roditelja osoba s invaliditetom. Cilj zajedničkih susreta je međusobna roditeljska podrška i osnaživanje u složenom procesu roditeljstva, te poticanje na osobni rast i razvoj kao i na korake prema osamostaljivanju njihovih odraslih članova obitelji s invaliditetom.

Dana 6. prosinca 2022. godine održan je 7. susret roditelja na temu „Emocionalna stanja vezana uz roditeljstvo“.

Radionica je održana u prostoru Udruge Srce u Svetom Ivanu Zelini, u sklopu projekta „neoviSAN“, a izvoditelj same radionice bio je ravnatelj Centra znanja PROFECTUS, g. Darko Kobetić, prof. reh.

U uvodnom dijelu radionice sudionici su iznosili svoja emocionalna stanja s kojima su došli na radionicu te ključne događaje u proteklom periodu koji su utjecali na njihove osjećaje. Tijekom individualnih dijeljenja iskustava s grupom voditelj je pružao podršku svakom sudioniku s ciljem bolje integracije događaja u svakodnevno funkcioniranje. Također, svi članovi grupe su imali priliku pružiti povratnu informaciju. U daljnjem tijeku radionice sudionici su iznosili vlastite barijere u dozvoljavanju drugima da pristupe njihovim osjećajima. Osvještavali su načine na koje odbijaju svoju okolinu od komunikacije o emocionalnim stanjima te kako samoća u nošenju s emocijama utječe na njihovo funkcioniranje. Sudionici su imali priliku osvijestiti svoje emocije koje se vežu uz roditeljstvo kao i podijeliti vlastite izazove u nošenju s tim emocijama.

Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda.